19 Temmuz 2017 Çarşamba

Öylesine...

     Öylesine yapılan işler keyif vermez dostlar.
           Öylesine mesaj yazılmaz mesela.. Öylesine de aranmaz insanlar.. Muhakkak bir sebebi vardır . Özlemişsindir , kızmışsındır , sitem edersin , merak edersin vb.
            Bir meslek de öylesine seçilmez mesela. Sırf puanım tuttu diye seçersek, ayaklarımız geri geri gider her sabah , mutsuz olunan bir iş yarardan çok zarar verir hem bünyeye , hem psikolojiye.
            Sadece iş mi ? Hayır , "eş" de çok çok önemli bir kavram. İnsanlar der ki evleniyoruz "öylesine.." Yok böyle bir dünya. Sevmeden olacaksa "evlilik" belli bir zaman sonra batmaya başlar her şey. Makyajsız , traşsız suratlara laf edilir , yapılan yemeğe , giyilen kıyafete , gidilen yere , izlenen maça laf edilir.. Laf laf laf... Dayanılmayacak noktaya gelinir.. Binbir heyecanla kurulan yuvalar , tek celsede bilemedin birkaç celsede yıkılır... Ama bir de çocuk varsa , işte O en çok yıkılır.
            Öylesine gidilen iş , öylesine kurulan yuva , öylesine doğurulan çocuk da sizi mutsuz eder. Eş iş çocuk vs. hep emek ister. Emek olmadan yemek de olmaz , huzur da olmaz.

                   Sevgiyle , amacınızla , hedefinizle kalın ; mutlu kalın...

Günün sözü MEVLANA'dan :
 " Allah cömerttir ama arpa ekene de buğday vermez ! "

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder